Kimberley Trail Fun
Wat een dag. We hebben ontzettend lekkere trails gefietst in Kimberley. Wat hebben ze hier een boel fantastische MTB trails. En dat schijnt overal in Canada zo te zijn! Echt helemaal top. Kolfje naar onze hand. En in een fantastisch gebied.
De SNP had als suggestie om MTB’s te huren en ook een route als suggestie opgenomen. Theo van de B&B, een Nederlander (geboren in Tienray en gestudeerd en gewerkt in Arnhem) en fanatiek outdoor sporter, had andere suggesties qua routes. Hij zei dat er veel leukere routes waren dan het voorstel van SNP. Hij had ook nog een extra MTB beschikbaar (Kona Hei Hei) en zelf ook wel zin om te fietsen. Dus hebben we de hele dag met een eigen ‘gids’ rondgefietst.
De tweede fiets hebben we gehuurd; dat werd een e-MTB die Christel, op wat korte stukken na, gebruikte. Ze hadden alleen hardtails en e-MTB’s beschikbaar voor verhuur. We wilden sowieso een full suspension (voor en achter geveerd) zoals we thuis ook hebben, dus viel de keus op de e-MTB. De logistiek rondom het huren van de fiets had nog wat voeten in de aarde, want de verhuur was net van het dorp, waar we vanochtend naar toe gewandeld waren, naar het Nordic Centre verhuisd. De service van Black Dogs was trouwens uitstekend. We kregen veel uitleg over het rijden met een e-MTB en de fiets werd zodanig afgesteld dat ook ik die kon gebruiken. Christel reed, nadat de verhuur geregeld was, terug naar de B&B met de auto, terwijl ik met de fiets zou gaan. De verhuurder sprong zelf op een fiets om me het begin van een leuke trail te laten zien die me dichtbij de B&B zou brengen. Waardoor ik dus gelijk een mooi voorproefje kreeg.
We konden al met al niet vroeg starten, maar dat bleek geen probleem, want aan het eind van de dag was de energie toch wel op.
We hebben lekker de tijd genomen en naast dat we heerlijke trails reden, hebben we ook veel gekletst. De trails hier hebben geweldige namen zoals Connie’s Way, Trickle Charge, Electric Avenue en Happy Hans. Het zijn veelal single trails met heel veel flow en veel op en af. Meestal zijn ze zowel naar boven als beneden te rijden, al is dat laatste natuurlijk het leukste. Alle trails die Theo koos waren voor ons goed te doen. Op een paar hele steile, lastige stukken moest ik een paar meter lopen. Christel kon met haar eMTB op één of twee stukjes na alles rijden. Kortom: we reden de hele dag met een brede glimlach rond. Theo nam ons mee naar een prachtig uitzichtpunt waar we op een bankje meteen konden picknicken. We sloten af met misschien wel de leukste trail. Een lange, lekker lopende, flowtrail die ons bijna tot bij de B&B bracht. Daarna ben ik op de eMTB gestapt om die, met maximale ondersteuning, met gezwinde spoed naar de verhuur terug te rijden.
Na afloop hebben we met Theo nog even nagepraat. En via Strava de activiteit uitgewisseld. Zoals gewoonlijk had ik die weer geregistreerd. En dan blijkt in één keer dat de wereld soms heel klein is ?. Via Strava bleken we dezelfde persoon te kennen, een voormalige loper van LOL die ik ken bleek een goede vriend van Theo te zijn.
We sloten de dag af met een verrukkelijke maaltijd bij Pedal & Tap, een leuk en populair restaurant met fiets thema.

















